• 0212 507 22 07
  • info@elitaluminyum.com

Alüminyum Doğrama

Alüminyum Doğrama Alüminyum Doğrama

Alüminyum Doğrama

ALÜMİNYUM DOĞRAMA NEDİR?

Alüminyum külçelerin eritilerek belli kalıplarda profil haline getirilmesiyle bu profillerin usta ellerde kesilip şekilledirilerek kapı, pencere, vitrin gibi mamül ürün ​haline getirilmesi işlemine alüminyum doğrama denilmektedir.

ALÜMİNYUM DOĞRAMA NERELERDE KULLANILIR?

Alüminyum doğrama hayatımızın her alanında kullanılır. İş yerlerimizin kapı, pencere ve vitrinlerinde, apartman kapı girişleri ve rüzgarlıklarında, ofis bölme ve cam bölme işlerinde sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz.

ALÜMİNYUM DOĞRAMA ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Alüminyum doğrama sistemleri, uygulanacak yerin özelliklerine, bütçeye ve güvenlik risklerine göre uzman ekiplerimizce, müşterilerimizin taleplerine göre imal edilmekte ve montajı yapılmaktadır. Tüm bu özellikler dikkate alınarak ön plana çıkan alüminyum doğrama sistemleri olarak C60 alüminyum doğrama, aldoks alüminyum doğrama, ısı yalıtımlı alüminyum doğrama sistemlerini Türkiye'de ön plana çıkan sistemler olarak sayabiliriz.

 

Alüminyumun en büyük rakibi ise uzun yıllardır PVC yani plastik kaplı doğramalar olmuştur. PVC’nin alüminyuma büyük bir rakip olmasının sebepleri arasında maliyetinin düşük olması yatmaktadır. Kısa süre içerisinde uygulanabilen PVC kaplamalar maliyeti de düşük olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Fakat PVC’lerin alüminyum doğramalara göre pek çok dezavantajı olması ve sağlıksız bir üretimin ürünü olması alüminyumun hala tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz