• 0212 507 22 07
  • info@elitaluminyum.com

Fotoselli Kapı

Fotoselli Kapı Fotoselli Kapı

Fotoselli Kapı

Günümüzde, fotoselli kapılar her bina için artık normal özelliklerden biri haline gelmiştir. Kapıyı açmak için fiziksel bir güce ihtiyaç duymamaktayız. Kapı geçiş alanına girer girmez sizi algılar ve kendiliğinden açılır. Fotoselli Kapı, cam kapılara da uygulanabilme özelliğinin yanı sıra, daha fazla alüminyumdan imal edilen kapılara uygulanmaktadır. Halk arasında nadiren de olsa, otomatik kapı olarak da bilinirler. Adını kapıya yerleştirilen fotosel sistemden alır. Fotosel Sistemi, ışığa karşı hassas dirençlerden oluşmuş bir sistemdir. Bu dirençler ışığı insan gözüne benzer bir yöntemle algılama özelliğine sahiptir. Kontrol Sistemi bu algılama sonucunda kapıyı harekete geçirir. Fotosel, çevresindeki ışık değişimlerine tamamen duyarlıdır.

 Fakat sistem dizaynında, bunun olası zararlarını bertaraf etmek için LDR de denilen bu dirençler siyah tüplerin içine uygulanmaktadırlar. Bu sayede fotoselin görüş açısı istenilen alanla sınırlandırılmış olmaktadır. 
 

Genel olarak yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanılır.Örnek vericek olursak; Süpermarketlerden havalimanlarına, fabrikalardan alış- veriş merkezlerine, otellerden hastanelere kadar yaygın olarak kullanılan bir sistemdir.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz